Viena no sarežģītākajām atziņām ar kuru Tu saskaries savā ikdienā, kad sāc pieaugt, ir tā, ka dzīvē nekas nav garantēts. Un šis vārdu salikums – nekas nav garantēts – ir ļoti viegli saprotams, ja esi sportists.

Slavenais Ziemeļkarolīnas universitātes treneris Džims Valvado reiz teica: „Tikai tāpēc, ka Tu cītīgi trenējies, tas negarantē to, ka būsi veiksmīgs un labs sportists. Bet, netrenējoties cītīgi, tas garantē, ka Tu neko nesasniegsi.”

Ko līdzīgu ir teicis cits treneris: „Smags darbs negarantē Tev veiksmi, bet bez tā Tev nav nemazāko izredžu.”

Vai Tu kādreiz esi pavadījis vairākas stundas mācoties un gatavojoties svarīgai ieskaitei, un beigu beigās Tu vienalga saņem zemu atzīmi? Protams, ka Tev tā ir bijis. Vai Tu un Tava komanda kādreiz esat pavadījuši zālē vairākas stundas, gatavojoties nākošajai spēlei, un ļoti cītīgi trenējoties visas nedēļas garumā, bet Jūs vienalga esat zaudējuši šo spēli? Pilnīgi noteikti tā ir bijis! Ar mums visiem tā ir noticis.

Cītīgi un smagi trenēties, nesasniedzot vēlamo rezultātu, ir grūti pieņemams fakts. To ir grūti pieņemt gan basketbolā, gan arī dzīvē kopumā, bet tā nu tas ir. Un tas ir kaut kas, ko vajadzētu saprast katram spēlētājam, jo neviens no tā nav pasargāts. Kad parādās vismazākā neveiksme, tikai lieliski spēlētāji „sakož zobus” un ar savu raksturu turpina tiekties uz saviem mērķiem – turpina cītīgi trenēties.

Patiesībā uzcītīgi trenēties, ir apzināta izvēle, jo Tu pilnībā kontrolē savu attieksmi un pūles. Katru rītu, kad Tu pamosties, Tev ir izvēle, kura jāizdara. Tu vari izvēlēties – trenēties cītīgi. Vai arī Tu vari izvēlēties – netrenēties cītīgi. Netrenēties cītīgi patiesībā arī ir izvēle.

Ja Tu gribi kļūt par labu un veiksmīgu spēlētāju gan laukumā, gan ārpuss tā, tad Tev ir jāveic apzināta izvēle strādāt tik cītīgi un smagi cik vien vari, tik ilgi cik vien vari, tik bieži cik vien vari. Ja Tu to darīsi, Tu ievērojami palielināsi savas izredzes, kļūt par labu spēlētāju.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *