2. februārī noslēdzās Eiropas Jaunatnes basketbola līgas 2013. – 2014. gada regulārā sezona U15 vecuma grupā, kurā veiksmīgu turnīru aizvadīja arī Jūrmalas Sporta skolas meiteņu basketbola komanda.

Eiropas Jaunatnes līgas trešais posms risinājās Krievijas galvaspilsētas Maskavas sporta bāzē „Olimpiskā cerība”. Turnīra atklāšanas spēlē Jūrmalas Sporta skolas meitenes sacentās ar laukuma saimniecēm no basketbola skolas „Trinta”. Visas spēles garumā ritēja līdzīga un aizraujoša cīņa, kurā minimāls pārsvars bija gan vienai, gan otrai komandai. Emocionālā spēles galotnē lielāku augstasinību nodemonstrēja jūrmalnieces, kuras izcīnīja uzvaru ar rezultātu 49:47. Savukārt pirmās dienas otrajā spēlē Jūrmala atdzina basketbola skolas „Timirjazevskaja” pārākumu ar rezultātu 29:65.

Turnīra otrajā dienā Jūrmala spēlēja ar basketbola kluba „Sparta&K” meitenēm. Jau ar pirmajām spēles minūtēm bija skaidrs, ka arī šajā spēlē nepiekāpsies neviena komanda. Pēc līdzīgām pirmajām trim ceturdaļām, ceturtajā ar milzīgu enerģiju un cīņassparu jūrmalnieces veica 20 punktu izrāvienu un izcīnīja savu otro uzvaru turnīrā – 53:32. Dienas otrajā spēlē lielā mērā varēja izšķirties trešās vietas liktenis, kurā Jūrmalai pretī stājās Latvijas spēcīgākā komanda „Rīdzene”. Iepriekšējās trīs spēles no meitenēm prasīja daudz spēka un šoreiz bija jāparāda raksturs, ko jūrmalnieces arī veiksmīgi darīja, kontrolējot notikumus laukumā un praktiski visu spēli atrodoties dažu punktu vadībā. Izšķirošie notikumi risinājās spēles beigās, kur pāris epizodēs veiksmīgāk nospēlēja rīdzinieces, svinot uzvaru arī visā spēlē ar 40:36. Turnīra pēdējā spēlē Jūrmala zaudēja A. Gomeļska basketbola skolas meitenēm ar 28:61.

Ar divām uzvarām un trim zaudējumiem Jūrmalas Sporta skolas meitenes izcīnīja līdz šim savu augstāko sasniegumu kādā no Eiropas Jaunatnes basketbola līgas posmiem – 5. vietu. Par labāko spēlētāju Jūrmalas komandā tika atdzīta Nikola Ozola.

Previous ArticleNext Article