Latvijas U14 meiteņu izlase Slovēnijas pilsētā Slovenjgradecā desmit komandu turnīrā “Slovenia Ball” sešās spēlēs izcīnīja 3 uzvaras un ierindojās 6. vietā.

Visas spēles ritēja 40 minūtes, bet pirmajā puslaikā spēlē bija jāiesaista visas basketbolistes (pirmajā ceturtdaļā 6, otrajā – citas 6). Grupas turnīrā Latvijas komanda pirmajā dienā zaudēja Izraēlas komandai (50:54) un Slovēnijas vienībai (62:71), bet otrajā dienā pieveica Maķedoniju (92:28) un Horvātiju (71:69), piecu komandu konkurencē izcīnot 3. vietu grupā. Pusfinālā par 5./8. vietu uzvara pār Ukrainas basketbolistēm (58:49) un spēlē par 5. vietu zaudējums Horvātijai (58:67).

Latvijas U14 izlases galvenā trenere Diāna Kuzina: “Gatavojāmies tikai divas dienas, meitenes bija ļoti atšķirīgā kondīcijā – dažas tikko no fiziskās sagatavotības nometnes, dažas vairākas nedēļas nebija trenējušās. Sastāvu vajadzēja nosaukt laikus, tāpēc nebija iespēju rīkot atlasi un, iespējams, mājās palika kāda, kura būtu varējusi palīdzēt. Tas, protams, ietekmēja rezultātus.

Pirmā diena pagāja, iejūtoties spēļu ritmā un stilā. Izrādījās, ka mājās sagatavotās sadarbības neiet cauri. Jāspēlē brīvāk, viens pret vienu ar bumbas atmešanu. Pret Izraēlu sākumā izvirzījāmies vadībā pat ar 17 punktu pārsvaru, taču otrais piecnieks ļāva pretiniecēm atspēlēties un galotnē zaudējām. Arī pret mājiniecēm neveiksme piemeklēja pēdējā ceturtdaļā. Turpinājumā veicās labāk. Ja ar Izraēlas komandu nebūtu bijusi pirmā spēle, reāli varējām iekļūt pirmajā četriniekā, jo šīs pretinieces noteikti bija uzveicamas.

Ļoti vērtīgs turnīrs. Visās spēlēs augsts temps, agresīva segšana pa visu laukumu. Tiesneši ļāva spēlēt diezgan asi, nesvilpa pirmā kontakta brīdī. Tas bija iemesls daudzām kļūdām. Nebija viegli izturēt šādu ritmu. Mums bija 13 spēlētājas un tā, kura rīta spēlē palika malā, parasti deva lielu pienesumu vakarā. Lai cīnītos par augstākām vietām, jāgatavojas nopietnāk, jo daudzas komandas bija trenējušās visus vasaru. Svarīgi, ka redzējām, kā spēlē Eiropā – uz kādu stilu un izpildījumu jātiecas.”

Vietu kārtība noslēgumā: Itālija, Slovēnija, Ungārija, Izraēla, Horvātija, Latvija, Serbija, Ukraina, Bulgārija un Maķedonija.

Latvijas U14 jaunatnes izlasi pārstāvēja arī Jūrmalas Sporta skolas audzēknes Paula Pētersone (#1), Anastasija Černova (#25) un Paula Purmale (#25).

Avots: www.basket.lv

Previous ArticleNext Article