Vidējo izglītību ieguvusi Pumpuru vidusskolā, jūrmalniece Nikola Ozola pēc absolvēšanas studijas turpina ASV universitātē Floridā (Florida Atlantic University), kur pārstāv arī universitātes sieviešu basketbola komandu.

”Mana ikdiena parasti sākās sešos no rīta – paēdu brokastis, iedzeru kafiju un dodos uz treniņu. Zālē ir jabūt vienu stundu pirms treniņa sākuma, kurš ilgst vidēji divas līdz trīs stundas,” stāsta Nikola. ”Pēc treniņa ir pusdienas, tad lekcijas. Pēc lekcijām dodos atpakaļ uz basketbola zāli, kur darbojos individuāli. Vakarā mājasdarbi, kurus parasti pildu kopā ar komandas biedrenēm,” savu dienas režīmu īsumā ieskicē jūrmalniece. ”Papildus divas reizes nedēļā komanda iet uz svaru zāli. Ir arī video analīzes sapulces gan komandai kopā, gan individuāli, kur ar kādu no treneriem analizējam spēlē pieļautās kļūdas. Tajās nedēļās, kurās ir spēles, treniņi kļūst fiziski vieglāki, bet jākoncentrējās ir daudz vairāk. Pret dažādiem pretiniekiem treneri katru reizi sagatavo atšķirīgus uzdevumus kā uzbrukumā tā arī aizsardzībā. Divas dienas pirms kārtējās spēles mums tiek izsniegtas informatīvās mapītes, kurās ir smalki aprakstītas pretinieču stiprās un vājās puses, kuras ir jāzina no galvas.”

Floridas universitāte spēlē NCAA 1. divīzijā, USA konferencē, kurā apvienotas Amerikas dienvidu reģionā esošās universitātes. Komandas labākais sasniegums bija 2017. – 2018. gada sezonā, kad ar 7 uzvarām 16 konferences komandu vidū tika izcīnīta 9. vieta. Šobrīd Floridas universitātei jau ir 6 uzvaras un iespējas šo skaitu palielināt.

”Šajā komandā es jūtos ļoti labi!” atzīst Nikola. ”Ārpus laukuma visas komandas biedrenes ir izpalīdzīgas un draudzīgas. Treneri ir atvērti un gatavi strādāt ar mums 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Ir tikai jāizrāda vēlēšanās un iniciatīva. Mūsu komanda ir ļoti jauna, jo lielākajai daļai meiteņu šis ir tikai pirmais vai otrais gads universitātē. Pagaidām komanda vēl tikai veidojās, bet šo dažu mēnešu laikā mēs esam ļoti progresējušas. Esmu pārliecināta, ja mēs turpināsim tik pat smagi strādāt kā līdz šim, tad varam sasniegt daudz,” pārliecināta ir Nikola.

Savas sporta gaitas Nikola Ozola uzsāka 2006. gadā Jūrmalas Sporta skolā vispirms peldēšanas nodaļā, vēlāk mākslas vingrošanā un vieglatlētikā. Līdz beidzot izvēle krita par labu basketbolam. Nikola ir pārstāvējusi Latvijas Jaunatnes izlasi piecos Eiropas un divos Pasaules čempionātos.

Previous ArticleNext Article