Latvijas virslīgas sieviešu basketbola komandām sezona pārkāpusi ekvatora slieksni. Douglas Baltijas basketbola līgā ir izspēlētas visas regulārās sezonas spēles un jaunedēļ tiks kronētas jaunās 2019. – 2020. gada sezonas Baltijas līgas čempiones. Tiesa izšķirošās spēles notiks bez Jūrmalas komandas līdzdalības, kurai, lai iekļūtu play-off, pietrūka vien divas uzvaras.

Kopš oktobra vidus jaunizveidotā Jūrmalas komanda ir aizvadījusi 12 spēles pret Latvijas un Igaunijas vienībām. Divu apļu turnīrā ”Jūrmala” ir izcīnījusi 3 uzvaras, bet pats svarīgākais, ka daudzām jaunajām meitenēm un jaunatnes izlašu kanditātēm ir bijusi nopietna pieredze iegūt spēļu praksi un pieredzi pieaugušo līmenī.

Sezonas sākums izrādijās sarežģīts –  zaudējumi pirmajās trijās spēlēs pret BS Rīga, G4S Noorteliiga no Tallinas un TTT/ Juniors komandām. Tam sekoja divas uzvarētas spēles. Vispirms izbraukumā Zemgales olimpiskajā centrā pārliecinoši pārspēta Jelgava. Vēlāk, decembra sākumā pirmā uzvara arī mājas zālē, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē pār Saldus komandu.

Otrajā aplī uzvara pret Saldu arī izbraukumā un vairākas līdzvērtīgas spēles pret tabulas augšdaļas komandām. Janvārī pēc neveiksmīgi iesāktā trešā perioda, savā laukumā tika izlaists 17 punktu pārsvars pār Igaunijas G4S Nooterliiga komandu. Ļoti labi aizvadīta pēdējā mājas spēle ar Daugavpils Universitāti, kurā Jūrmala parādīja raksturu. Visas spēles garumā nepiekāpīga aizsardzība, ne brīdi nerespektējot pieredzējušākās pretinieces. Un tikai pašā spēles izskaņā līdz uzvarai pietrūka viena veikmsīgi noturēta aizsardzība. Viens veiksmīgs metiens.

Arī noslēdzošajā izbraukuma spēlē pret BS Rīga ļoti labu cīņassparu, nepiekāpību un pārliecību par savām spējām demonstrēja Jūrmalas meitenes. Praktiski visu spēli līdzvērtīgi spēkojoties ar Baltijas līgas starptautiskās divīzijas līdervienību. Tikai pēdējās sešās minūtēs jūrmalniecēm pietrūka kā spēks, tā arī enerģija sagādāt intrigu līdz spēles beigām.

Pēc regulārā turnīra Jūrmalas komanda ir otra labākā cīņā par atlēkušajām bumbām, kas tikai parāda ar kādu enerģiju un atdevi meitenes katru spēli dodas laukumā.

”Sezonas sākums bija ļoti grūts. Gan meitenēm bija jāsaprot, ka spēlējot pret vecākām un pieredzējušākām pretiniecēm, notikumi laukumā risinās straujāk un visi lēmuni ir jāpieņem ātrāk. Tā pat arī man pagāja laiks, līdz sapratu, ko varu uzreiz prasīt no savām spēlētājām, bet kam atkal ir nepieciešams ilgāks laiks, ņemot vēlrā pieredzes trūkumu. Bet kopējā sezonas dinamika ir pozitīva un esmu apmierināts kā progresē komandas kopējā spēle. Iespējams pagaidām tas neatspoguļojas uzvarās, bet otrajā pusgadā – janvārī un februārī – meitenes ir parādījušas, ka varam būt sīksts pretinieks jebkurai komandai.”

Šobrīd meitenēm ir trīs nedēļu pauze bez spēlēm, kuras laikā ir iespēja izanalizēt kļūdas un sagatavoties nākošajam ciklam, kamēr vadošās Baltijas līgas komandas sadalīs godalgas. Bet jau marta sākumā startēs Latvijas Republikas sieviešu čempionāts, kurā Jūrmala kopā ar vēl astoņām Latvijas komandām izspēlēs viena apļa turnīru, lai pavasarī noskaidrotu valsts čempiones.

”Noteikti jāsaglabā tās emocijas un spēles zīmējums, kādu mēs rādijām februāra mēnesī. Pieredzējušākām pretiniecēm jāliek pretī jaunības azarts un cīņasspars. Katra spēle vispirms ir jāiet un jāizbauda, krājot pieredzi un progresējot,”

Pirmo spēli Latvijas sieviešu čempionātā Jūrmala aizvadīs 6. martā izbraukumā, Hanzas vidusskolā pret Rīgas Stradiņu Universitāti. Savukārt 15. martā, plkst. 12:00 savā laukumā, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē uzņems Saldus vienību. Aicinam atbalstīt Jūrmalas komandu! Ieeja bez maksas.

Previous ArticleNext Article