”Kādas ir Jūrmalas basketbolistes? Vienotas, draudzīgas, saprotošas. Laukumā agresīvas un uzvarēt gribošas,” svētdien, 9. februārī, pēcspēles intervijā atzina komandas kapteine Betija Rudzīte.

Svētdien Jūrmala līdz pēdējai minūtei sarūpēja intrigu cīņā ar Daugavpils Universitāti, spēles izskaņā piekāpjoties ar 67:74. ”Cīnījāmies diezgan līdzvērtīgi. Bijām agresīvas gan mēs, gan pretinieces. Mazliet pietrūka… Viena veiksmīga aizsardzība, viens precīzs metiens.”

Pie meistarības vēl jāstrādā un jāstrādā, taču labu attieksmi un cīņas sparu var prasīt jebkurā līmenī. Andra Steļmaha trenētā komanda cīņā par atlēkušajām bumbām ieņem otro vietu divīzijā, bet pārķertajās bumbās – piekto vietu. ”Trenera norādījumi pirms ceturtās ceturtdaļas bija nepadoties, cīnīties, iet līdz galam, izlikt visu. Censties panākt pozitīvu rezultātu!”

Iepriekšējā sezonā Betija spēlēja ”TTT / Juniors” sastāvā, bet šosezon pievienojās Jūrmalas komandai, kura Latvijas čempionātā atsākusi startēt pēc 24 gadu pārtraukuma. Tagad viņa ar komandas biedrēm divreiz nedēļā trenējās Kauguros – mājīgajā Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē. Betijai ir 18 gadi un Jūrmalā viņa ir viena no vecākajām, tādēļ kļuvusi par kapteini. ”Mani pienākumi – rūpēties, lai visas meitenes labi jūtas. Skatos, kā varam labāk saspēlēties aizsardzībā un uzbrukumā. Daudz runājam, lai visas meitenes cīnītos un ietu uz saviem mērķiem.”

Pirmā sezona pārkāpusi ekvatora slieksni. Baltijas sieviešu basketbola līga ir finiša taisnē, savukārt priekšā vēl, minimums, astoņas spēles Latvijas Republikas čempionātā. Tomēr jau tagad jūrmalniecēm ir, uz ko atskatīties. Divām uzvarām pār Saldus komandu pievienots panākums izbraukumā pār ”Final Four” dalībnieci Jelgavu.

Ko treneris gaida no Betijas? ”Ja neiet, jāsavelk komanda kopā – jākoncentrējas. Jāpalīdz pārējām meitenēm labāk saprast spēli – gan laukumā, gan ārpus tā. Šī gada mērķis ir labi nospēlēt nākamās spēles ar Jūrmalu. Un pavasarī palīdzēt Sporta skolai tikt augstāk pēc iespējas augstāk Latvijas jaunatnes basketbola līgas finālspēlēs.”

Avots: sportacentrs.com (2020.02.10. / sagatavoja Māris Noviks)

Previous ArticleNext Article