Janvāra vidū Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes devās uz Baltkrievijas pilsētu Gomeļu. Pilsēta atrodas valsts dienvidaustrumos pie Sožas upes un ir otra lielākā Baltkrievijas pilsēta, kuru apdzīvo mazliet virs puss milijona iedzīvotāju. Jūrmalas meiteņu komanda 16. janāra rītā ieradās Gomeļā, lai piedalītos starptautiskajā basketbola turnīrā “Fēniks Kauss”.

Trijās turnīra dienās jūrmalnieces aizvadīja piecas spēles sacenšoties ar Krievijas un Baltkrievijas sporta skolām. Atklāšanas spēlē mazrezultatīvā un spraigā cīņā jūrmalniecēm izdevās pieveikt Baltkrievijas galvaspilsētas basketbola klubu ”Tsmoki-Minsk” ar 44:40. Vakara spēlē pret mājinieču Gomeļas sporta skolas meitenēm jūrmalnieces uzbrukumā darbojās ļoti droši un pārliecinoši. Rezultatīvais uzbrukums komandai atnesa otro uzvaru turnīrā – 58:40. Sekoja trešā pārliecinošā uzvara ar rezultātu 78:54 pret Krievijas pilsētas Rostova uz Donas basketbola skolu.

Turnīra grūtākais pārbaudījums jūrmalnieces sagaidīja pret slavenā Krievijas trenera Aleksandra Gomeļska vārdā nosaukto sporta skola no Maskavas. Krievijas jaunatnes čempiones, vairāku turnīru uzvarētājas – šāds bija pretinieču veikums līdz šim. Spēles pirmo grozu guva ”Jūrmala” kam sekoja vairāki veiksmīgi Krievijas meiteņu uzbrukumi, tām ātri izvirzoties 16 punktu vadībā. Ar agresīviem caurgājieniem un veiksmīgu komandas uzbrukumu pēc pārtraukuma jūrmalnieces rezultāta starpību samazināja līdz sešiem punktiem. Tomēr ceturtās ceturdaļas sākumā pretinieces atkal guva astoņus bezatbildes punktus. Jūrmalas meitenes nesalūza. Ar lielu neatlaidību, enerģiju un cīņu, soli pa solim vēlreiz tika samazināja rezultāta starpība un 3 minūtes līdz spēles beigām vairs tikai -8. Pēdējās trijās minūtēs garais pretinieču rezervistu soliņš ļāva uzvaras kausus nosvērt savā labā. Pirmais zaudējums ”Jūrmalas” komandai – 43:59.

Turnīra noslēgumā pretiniekos Sant Pēterburgas 1. Sporta skola. Meitenes savā starpā jau spēlēja septembra sākumā un toreiz jūrmalnieces atzina bezierunu zaudējumu ar 22 punktu starpību. Katra spēle sākās no jauna un šoreiz, no pirmās spēles minutes, Jūrmalas meitenes bija apņēmības pilnas. Droši un nepiekāpīgi spēlējot aizsardzībā, pārliecinoši uzbrūkot grozam ātri tika iegūts vairāk kā 20 punktu pārsvars. Lai arī spēles pēdējā ceturdaļā pretinieces rezultāta starpību samazināja uz pusi, augstasinīgāk un precīzāk spēles beigas nospējēja ”Jūrmala”, svinot vēl vienu uzvaru – 49:43.

Ar četrām uzvarām piecās spēlēs Jūrmalas Sporta skolas meiteņu komanda starptautiskajā turnīrā ”Fēniks Kauss” izcīnīja 2. vietu. Komandas labākā spēlētāja balvu saņēma Ance Kreicberga.

Previous ArticleNext Article