Piektdienā, 12. aprīlī sākās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 27. sezonas finālturnīru seriāls, kurā tiek noskaidroti valsts jaunatnes čempionāta laureāti 14 grupās. Šajā sezonā Jūrmalas Sporta skola tiks pārstāvēta divos finālturnīros – U14 un U15 vecuma grupās.

Pirmās savas finālsacensības uzsāks 2004. gadā dzimušās un jaunākas meitenes, kuras šīs sezonas vietu sadalījumu noskaidros no 26. līdz 28. aprīlim Rīgā. Cīņu par medaļām Jūrmala uzsāks vienā apakšgrupā pret Juglas, Rīgas 3. Sporta skolas un Liepājas vienaudzēm. Savukārt kā pēdējās savas finālsacensības aizvadīs 2005. gadā dzimušās un jaunākas meitenes no 10. – 12. maijam finālturnīrā Liepājā. Visbeidzot jūnija sākumā Rīgā, Elektrum olimpiskajā centrā savu sezonu noslēgs 2008. gadā dzimušo meiteņu komanda, sacenšoties Latvijas čempionāta “Mini Kausa” finālposmā.

Diemžēl prestižajā U19 vecuma grupā Jūrmala palika vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas play-off un cīņas par vietu finālturnīrā, regulāro sezonu noslēdzot 9. vietā.

LJBL čempionāts ir ne tikai nopietnas sportiskas sacensības – tā ir iespēja jaunajiem dalībniekiem (gan spēlētājiem, gan tiesnešiem) mācīties, tostarp arī no savām kļūdām. Jaunieši nav profesionāļi, kurus var vērtēt pēc visstingrākās profesionāļu mērauklas. Tāpēc aicinām uz savstarpēju izpratni un cieņu, lai nesabojātu basketbola svētkus ar pārspīlētām emocijām.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins atgādina: “Neatkarīgi no spēles sižeta pavērsieniem, ievērosim Godīgas spēles principus. Pratīsim ar cieņu uzvarēt un ar cieņu atzīt, ka pretinieks šoreiz bijis stiprāks. Neveiksmes brīdī meklēsim vainu sevī, nevis tiesnešos. Atbalstīsim savējos, bet neaizskarsim pretiniekus un citus spēles dalībniekus. Ļausim spēlētājiem spēlēt, treneriem – vadīt komandu un tiesnešiem – tiesāt spēles.”

Avots: basket.lv

 

Previous ArticleNext Article