Jūrmalas pilsētai bija tas gods uzņemt prestižākās jaunatnes basketbola sacensības Eiropā – Eiropas meiteņu basketbola līgu (European Girls Basketball League). Ar krāšņu atklāšanu tika ievadīts šīs sezonas noslēguma turnīrs U15 vecuma grupā meitenēm. Svīnīgo ceremonija vadītāja Baiba Sipeniece – Gavare un, uzstājoties mūzikas māksliniecei Agnesei Rakovskai, pārpildīto Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta halles tribīņu priekšā tika stādītas komandas no Baltkrievijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Somijas, Ukrainas un, protams, mājinieces no Jūrmalas. Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa svinīgā uzruna četrās valodās, apsveikumi no Eiropas līgas prezidenta Igo Zandera un Sporta skolas direktora Sanda Bērziņa, kā arī Jūrmalas pilsētas dāvātās dāvanas ārvalstu delegācijām nozīmēja, ka turnīrs oficiāli var sākties.


Laukuma saimniecēm atklāšanas spēle pret Somijas basketbola klubu ”Nokia”. Lielais līdzjutēju pūlis, sākot ar oficiālajām domes amatpersonām, atbalstītājiem, radiem, draugiem, skolotājiem, skolasbiedriem līdz pat vienāršam basketbola cienītājam, neļāva jūrmalniecēm atraisīties un spēles iesākums mazrezultatīvs. Jau pirmajās astoņās minūtēs somietes iekrāja 11 punktu pārsvaru. Tomēr svarīgākajā brīdī īstu piemēru komandai spēja parādīt jūrmalniece Paula Purmale, kura katrā epizodē cīnijās ar lielu azartu un neatlaidību. Un tas neļāva komandai nolaist rokas, kopējiem spēkiem otrajā puslaikā spēli izlīdzinot. Bet viens nav karotājs un jūrmalnieces bija spiestas atzīt Somijas komandas pārākumu 43:31. Savukārt vakara spēle pret Ukrainas jaunatnes izlasi bija jauns izaicinājums. Atklāšanas drudzis bija pārgājis un Jūrmalas meitenes spēli ar Ukrainu uzsāka godam, pirmajā puslaikā starpībai esot vien 7 punkti. Spēles beigās arvien vairāk izpaudās Ukrainas auguma pārsvars un, lai arī Jūrmala bija spiesta atzīt otro zaudējumu ar rezultātu 44:16, bija pamats cerēt, ka turnīra gaitā uzvaras neizpaliks.

Sacensību nākamajā dienā Jūrmalai pretiniekos Polijas ”Pomerania”. Visa spēle aizritēja līdzvērtīgi ar nelielu pārsvaru laukuma saimniecēm. Kad divas minūtes līdz spēles beigām polietes izlīdzināja rezultātu, svarīgā brīdī savus tālmetienus realizēja Paula Pētersone un Elza Kasakovska, kas ļāva atgūt pārsvaru. Beidzot hallē sanākušie līdzjutēji tika atalgoti ar pirmo Jūrmalas meiteņu uzvaru – 35:31. Sestdienas vakara spēle pret Itālijas ”Basketlab”, kur gluži kā Ukrainas komanda ir veidota jaunatnes izlases bāzes komanda. Jūrmalnieces pret Itāliju piedzīvoja zaudējumu ar 30:15, bet milzīgo komandas darbu aizsardzībā, kurš tika ieguldīts tieši šajā spēlē, varēja novērot ikviens zālē atnākušais līdzjutējs un citu komandu spēlētājas. 2017. – 2018. gada Eiropas līgas sezonas pēdējā spēlē jūrmalnieces saviem līdzjutējiem dāvināja vēl vienu uzvaru, apspēlējot otru Polijas komandu ”Sopot Trefl” – 40:36. Ļoti stabilu sniegumu visa turnīra gaitā nodemonstrēja Milana Purmale, kura pelnīti tika atzīta par Jūrmalas komandas labāko spēlētāju. Savukārt Paula Purmale izpelnījās ārvalstu treneru simpātijas saņemot turnīra labākās uzbrucējas balvu.

Trijās sacensību dienās Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē tika aizvadītas 20 spēles. Par Eiropas meiteņu basketbola līgas noslēguma posma uzvarētājām 8 komandu konkurencē kļuva Ukrainas komanda aiz sevis atstājot Itālijas ”Basketlab” skolu un ”Tsmoki-Minsk” no Baltkrievijas.

Jūrmalas Sporta skolas meitenes ar izcīnītajām divām uzvarām arī sezonas noslēguma posmā ierindojās turpat aiz godalgoto trijnieka – 5. vietā. Šo divu sezonu laikā, spēlējot pret gadu un pat divus gadus vecākām pretiniecēm, jūrmalnieces ir pierādījušas galvenokārt pašas sev, ka visa pamatā ir gribasspēks, vēlme nepadoties un azarts cīnīties. Jūrmalas meitenes regulāri spējušas uzvarēt Eiropas lielāko pilsētu un sporta skolu komandas, iegūstot lielu pieredzi, kas turpmāk noteikti atspoguļosies meiteņu izaugsmē.

Komandas un visu vecāku vārdā paldies par finansiālo atbalstu Jūrmalas domei un uzņēmumam ”Jūrmalas mežaparki” (Andris un Mārtiņam Čudām). Paldies par atbalstu A/S ”Fēnikss” (Jānim Drullem), SIA ”Dukāts”, SIA ”Kūriņš”, SIA ”JMG Dizains”, ”Ballzy” un ”Kurshi Hotel”. Paldies Jūrmalas Sporta servisa centram. Īpašs paldies Indrai Kalvānei un Irēnai Kausiniecei!

Previous ArticleNext Article