No 1. līdz 4. martam Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika starptautiska mēroga basketbola turnīrs – Eiropas meiteņu basketbola līgas (European Girls Basketball League) sezonas noslēdzošais posms. Atklāšanas svinīgo ceremoniju vadīja Baiba Sipeniece – Gavare un, lai uzmundrinātu spēlētājas un skatītājus, uzstājās māksliniece Agnese Rakovska.

Pasākumu latviešu, angļu un krievu valodās atklāja Jūrmalas domes piekršsēdētājs Gatis Truksnis: “Šajā pasākumā svarīgas ir divas lietas. Viena ir basketbola, bet otra, ka faktiski mēs atklājam, ieskandinām šo jauno basketbola zāli. Varētu teikt, ka tā to vien gaidīja, lai varētu atklāt šo pasākumu. Tādēļ es vēlu jums visām labu noskaņojumu, lielisku spēli un lai uzvar stiprākais! Lai veicas!”

Lai vai cik tas nebūtu sāpīgi, mūsu, Jūrmalas Sporta skolas meitenes izcīnīja tikai divas uzvaras piecās spēlēs. Tika uzvarētas abas Polijas komandas  – “Pomerania” un “Sopot Trefl”. Bet ļoti grūti gāja pret Itālijas un Ukrainas komandām, kuras praktiski ir veidotas kā savu valstu jaunatnes izlašu bāzes komandas. Bija visai uzkrītošs šo komandu meiteņu izteiksmīgai auguma pārsvars pār mūsu meitenēm, kas šķiet vidēji bija pašas mazākās.

Pēc turnīra treneris Andris Steļmahs laikrakstam atdzina: “Mums ir par maz resursu un spēka, lai cīnītos ar tādām komandām, kur ir atlasītas meitenes no visas valsts. Piekāpāmies arī Somijas komandai, bet tā bija spēle, kuru varējām uzvarēt. Tur drīzāk nostrādāja atklāšanas drudzis, ceremonija, daudzie skatītāji – deputāti, radi, draugi, skolotāji, klasesbiedri utt. Sākums tai spēlei bija neveiksmīgs, jo turpinājumā spēlējām līdzīgi, bet atspēlēt spēles sākumā ielaistos grozus nepaspējām…”

Turnīra noslēgumā mūsu meitenes astoņu komandu konkurencē izcīnīja 5. vietu un sezonas noslēgumā savā vecuma grupā (meitenēm līdz 15 gadu vecumam) 32 komandu konkurencē ierindojās 17. vietā. “Manuprāt, tas ir ļoti augsts rezultāts, ņemot vērā, ka visas pretinieču komandas ir vismaz gadu vecākas par Jūrmalas meitenēm!” rezumēja Andris Steļmahs.

Avots: “Jūrmalas Vārds” (Nr. #09/238)

Previous ArticleNext Article