Aprīļa beigās Jelgavā noslēdzās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sezona U15 vecuma grupā meitenēm, kur finālspēlē par Latvijas Republikas čempiona titulu cīnījās arī Jūrmalas Sporta skolas meiteņu basketbola komanda.

Pēc veiksmīgi aizvadītās pagājušās sezonas, kurā jūrmalnieces izcīnīja augsto 4. vietu, šogad bija jāpierāda, ka tā nebija tikai nejaušība vai apstākļu sakritība. Regulāro turnīru, izcīnot 7 uzvaras un piedzīvojot 7 zaudējumus, Jūrmala noslēdza 4. vietā, kas ļāva iekļūt 8 labāko komandu vidū un kvalificēties finālsacensību posmam.

Finālturnīra pirmajā spēlē Jūrmalas meitenēm pretī stājās Daugavpils komanda. Pēc neveiksmīga spēles sākuma, jūrmalnieces sakārtoja savu spēli un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā (62 : 40). Otrajā spēlē pret Rīdzenes komandu, pēc līdzīga pirmā puslaika, trešajā ceturtdaļā pretinieces veica 8 punktu izrāvienu, kuru atspēlēt jūrmalniecēm vairs nebija pa spēkam (34 : 48). Apakšgrupas trešajā spēlē vēl viena uzvara pār Ventspili (70 : 39), kas Jūrmalas meitenēm ļāva iekļūt pusfinālā, kur pretī stājās pagājuša gada Latvijas otra spēcīgākā komanda – Liepāja. Spēli veiksmīgāk iesāka jūrmalnieces izvirzoties vadībā ar 5 punktiem, tomēr liepājnieces ātri vien šo pārsvaru likvidēja. Turpmākais spēles laiks aizritēja punkts punktā un laukumā risinājās bezkompromisa cīņa, kurā piekāpties negrasijās neviena no komandām. Spēles pēdējā ceturdaļā ar emocionālu un pašaizliedzīgu spēli Jūrmalas meitenes izcīnīja uzvaru (54 : 49) un iekļuva finālā.

Latvijas čempionāta finālā U15 vecuma grupā Jūrmalas meitenēm pretī stājās mājinieces no Jelgavas. Finālspēles pirmā ceturdaļa noslēdzās līdzīgi, bet otrajā jelgavnieces izvirzijās vadībā ar 7 punktiem. Otro puslaiku ļoti veiksmīgi iesāka Jūrmalas meitenes, uzvarot trešo ceturdaļu, un starpība vairs tikai 4 punkti. Tomēr spēles beigās vairāk spēka bija atlicis Jelgavas meitenēm (46 : 62).

2013. – 2014. gada sezonā Jūrmalas Sporta skolas meiteņu basketbola komanda Latvijas Republikas čempionātā 19 komandu konkurencē izcīnīja 2. vietu savā vecuma grupā.

Komandas un visu vecāku vārdā paldies par atbalstu Jūrmalas pilsētas domei, Jūrmalas Sporta skolai (direktorei Raisai Kraukstei) un uzņēmumam ar kuru prieks kopā augt – SIA „Jūrmalas mežaparki” (Andrim un Mārtiņam Čudām).

DSC_0215
Jūrmalas komandā spēlēja: Laima Lapiņa (6), Elizabete Timšāne (31), Demija Druzika (8), Ieva Kokaine (7), Aleksa Purmale (4), Annija Skreija (22), Ieva Arāja (14), Nikola Ozola (9), Ilva Pļaviņa (15), Paula Poldsepa (21), Amanda Švedenberga (5), Ieva Tīmane (16), Lora Briķe (11).