Eiropas meiteņu basketbola līga  (European Girls Basketball League) rīko plašākās starptautiskās jauno meiteņu basketbola sacensības Eiropā. Kopš pirmā čempionāta 2000. gadā, kurā startēja vien 10 komandas no sešām dažādām valstīm, Eiropas meiteņu līga ir ievērojami attīstījusies un paplašinājusies. Šogad labākās komandas tiek noskaidrotas piecās dažādās vecuma grupās, piedaloties 80 komandām no tādām valstīm kā Baltkrievija, Beļģija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Krievija, Latvija, Lietuvas,  Nīderlande, Polija, Somija, Ukraina, un citām.

Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes ar pilsētas domes atbalstu pārstāv Jūrmalas vārdu šajās prestižajās jaunatnes sacensībās kopš 2012. gada. Gadu no gada daudzām meitenēm ir iespēja augt ne tikai kā sportistēm, bet arī kā personībām, iegūstot starptautisko spēļu pieredzi pret visspēcīgākajām Eiropas sporta skolām. Vairākām jūrmalniecēm regulāra spēlēšana Eiropas līgā ir ļāvusi kandidēt uz iekļūšanu Latvijas jaunatnes izlasēs, vēlāk piedaloties Eiropas un Pasaules čempionātos.

Šosezon Jūrmalas komanda startē Eiropas līgas U-15 vecuma grupā. Jāpiebilst gan, ka jūrmalnieces ir vismaz gadu un pat divus jaunākas par pārējām dalībnieču komandām, jo atsevišķas 14 gadīgo meiteņu grupas nav un ir jāspēlē ar vecākām sāncensēm. Tomēr līdz šim tas nekad nav liedzis katrā spēlē parādīt savu raksturu un godaprātu, un regulāri cīnīties par uzvarām. Novembra sākumā pirmajā posmā Baltkrievijā Jūrmalas meitenes četrās līdzīgās spēlēs spēja izcīnītas divas uzvaras, kas ierindoja komandu 5. vietā. Savukārt 2018. gada ievadā Polijā rezultāti bija vēl labāki – trīs uzvaras un augstā 4. vieta.

Jau martā Jūrmalas pilsētai būs tas gods uzņemt 8 dalībnieču komandas no Baltkrievijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Somijas un Ukrainas. Trijās sacensību dienās Jūrmalā tiks aizvadītas 20 spēles, kurās komandas savā starpā noskaidros šīs sezonas noslēguma posma uzvarētājas. Turnīra svinīgā atklāšana notiks 2. martā plkst. 13:00, kad Jūrmalas komanda spēlēs ar Somijas basketbola klubu ”Nokia”. Uz tikšanos no 1. līdz 4. martam Jūrmalā!

Previous ArticleNext Article