No 13. – 15. jūnijam Francijā, La Chapelle-sur-Erdre pilsētā tika aizvadīts 5 starptautiskais 1999. gadā dzimušo zēnu un meiteņu basketbola turnīrs. La Chapelle-sur-Erdre ir neliela 33,40 km2 pilsēta Francijas rietumos, 12 km attālumā no Nantes ar aptuveni 16,660 lielu iedzīvotāju skaitu.

Jūrmalas pilsētu turnīrā pārstāvēja Sporta skolas U15 meiteņu basketbola komanda, kura sacentās ar Francijas jaunatnes čempionāta un reģionu spēcīgākajām komandām. Turnīra pirmajā kārtā jūrmalnieces ar rezultātiem 32:23 un 33:29 uzvarēja spēcīgākās valsts rietumu reģiona komandas „EBC-ALPCM” un „UBF 37”, un ar rezultātu 27:36 atdzina Francijas čempionāta komandas „Cholet Basket” pārākumu. Sacensību otrajā dienā turnīra dalībniekiem tika rīkots trīspunktu metienu konkurs, kurā trešo labāko rezultātu sasniedza jūrmalniece Elizabete Timšāne, minūtes laikā iemetot 5 tālmetienus. Dienas otrajā pusē pusfināla spēlē Jūrmalas meitenes tikās Francijas ceturto spēcīgāko šīs vecuma grupas komandu „La Roche Vendee”. Lai gan spēli daudz agresīvāk un veiksmīgāk iesāka jūrmalnieces, izvirzoties 7 punktu vadībā, tomēr otrajā puslaikā izpaudās pretinieču pārākums, kuras uzvarēja spēli 25:44.

Cīņā par 3. vietu pretiniekos jau vienreiz turnīrā pret jūrmalniecēm uzvaru guvusī Francijas jaunatnes čempionāta 6. spēcīgākā komanda šajā vecuma grupā „Cholet Basket”. Spēles sākums veiksmīgāks padevās pretiniecēm, kuras izvirzijās dažu punktu vadībā, tomēr Jūrmalas meitenes ātri atguvās un izlīdzināja rezultātu. Turpinājums ritēja punkts punktā, kur neliels pārsvars visu laiku piederēja jūrmalniecēm. Sākoties spēles pēdējai minūtei Jūrmala bija iekrājusi 5 punktu pārsvaru un šķita, ka viss jau ir beidzies, tomēr pēc muļķīgām kļūdam un pretinieču nepiekāpības, spēle tika zaudēta – 30:31. La Chapelle-sur-Erdre turnīrā Jūrmalas Sporta skolas U15 meiteņu basketbola komanda ierindojās 4. vietā.

Īpašs paldies par atbalstu un iespēju piedalīties turnīrā Jūrmalas pilsētas domei!