Atklātais basketbola turnīrs ”Fēnikss Kauss” ir starptautiska mēroga basketbola sacensības dažāda vecuma meiteņu komandām. Dalībnieku vidū galvenokārt ir Krievijas un Austrumeiropas valstu sporta skolas. Lai gan šis ir tikai ceturtais gads un starptautiskā turnīra trešā pilnā sezona, jau šogad ”Fēnikss Kauss” ir ievērojami paplašinājies. Kopš pirmās sezonas 2016. gadā, kad startēja 24 komandas divās dažādās vecuma grupā, šobrīd dalībnieku skaits ir pieaudzis līdz 66 komandām. Starp spēcīgākajām Krievijas sporta skolām dalīnieku vidū arī Igaunijas, Baltkrievijas un Latvijas meiteņu komandas.

Arī Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes ir kausa dalībnieces kopš pirmās turnīra dienas. Tieši ”Fēnikss Kauss” 2016. gadā bija pirmais starptautiskais pārbaudījums tobrīd vēl 11 – 12 gadus mazām meitenēm. Gan skaistas uzvaras, gan sāpīgi zaudējumi un savā debijas sezonā Jūrmala palika vienas uzvaras attālumā no dalības finālturnīrā – kopvērtējumā ieņemot 9. vietu. Savukārt pērn jūrmalnieces izcīnīja augsto 3. vietu!

Šo sezonu Jūrmalas meitenes iesāka smagnēji. Oktobra beigās grupu turnīrā tika izcīnītas tikai 2 uzvaras piecās spēlēs un sāpīgs zaudējums spēles papildlaikā grupu turnīra pusfinālā. Janvārī turnīra otrajā kārtā Krievijas galvaspilsētā Maskavā jūrmalnieces iekrāja jau trīs uzvaras un laukumā demonstrēja daudz kvalitatīvāku sniegumu. Regulārās sezonas noslēgumā tas ļāva Jūrmalai ieņemt 6. vietu savā vecuma grupā un droši iekļūt astoņu labāko komandu vidū, kuras kvalificējās trešās sezonas finālturnīram.

Šosezon ”Fēniks Kauss” turnīrs tiek aizvadīts četrās dažādās valstīs, kopskaitā 11 dažādās pilsētās un tieši Jūrmalā no 1. – 3. martam risināsies trešās sezonas finālturnīrs, šajā vecuma grupā. Trijās sacensību dienās Jūrmalā, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē tiks aizvadītas 20 spēles, pusfināli un spēles par 3. un 1. vietu, kurās tiks noskaidrots starptautiskā turnīra ”Fēnikss Kauss” uzvarētājas 2018. – 2019. gada sezonā. Turnīra svinīgā atklāšana notiks 1. martā, plkst. 13:00, kad Jūrmalas komanda spēles ar basketbola klubu ”Glorija” no Krievijas. Uz tikšanos no 1. – 3. martam Jūrmalā!

Previous ArticleNext Article