Jaunā gada sākumā Jūrmalas basketbolistes aizvadīja otro sacenību posmu starptautiskajā turnīrā ”Fēnikss Kauss”. Krievijas galvaspilsētā Maskavā no piecām aizvadītajām spēlēm jūrmalnieces uzvarēja trijās, kas komandai garantēja vietu starptautiskā turnīra sezonas noslēguma finālā.

Pusfinālu kārtu Jūrmalas basketbolistes iesāka ar divām uzvarām pār Sanktpēterburgas sporta skolām ”Kirovskaya” un ”Vasileostrovskaya”, uzvarot spēles attiecīgi ar rezultātu 56:37 un 47:32. Lai arī gala rezultāts pirmajās divās spēlēs bija pārliecinošs, tomēr neviena no uzvarām nenāca viegli. Krievijas meitenes allaž sāka apņēmīgāk un ar agresīvām darbībām aizsardzībā radīja Jūrmalai lielas grūtības spēles sākumā. Sakārtojot savu spēli un drošāk uzbrūkot grozam, otrajā puslaikā jūrmalnieces prata veikt izšķirošos izrāvienus, noslēdzot pirmo sacesnību dienu ar pozitīvu bilanci.

Turnīra otrajā dienā pretiniekos mājenieces Maskavas Sporta skola ”Timiryazevskaya”. Spēles sākums ir ātrs un dinamisks – uz ātriem pretinieču uzbrukumiem, Jūrmala spēja atbildēt tik pat rezultatīvi. Noslēdzoties pirmajam puslaikam rezultāts neizšķirts. Bet trešajā ceturdaļā krievietes gūst 8 ”vieglos” punktus, galvenokārt izmantojot mūsu meiteņu neatgriešanos aizsardzībā. Pēdējā ceturdaļā, lai arī cik veiksmīgi uzbruktu Jūrmala, pretinieces allaž prata rezultatīvi atbildēt. Galarezultātā zaudējums ar 50:43. Pusfinālā pert ”Sparta&K” no Vidnoje Jūrmalas meitenes sāka ļoti veiksmīgi un uzvarēja pirmo ceturdaļu. Tomēr turpinājumā daudz lielāku ātrumu gan pārvietojoties pa laukumu, gan pieņemot lēmumus spēja parādīt krievietes. Līdz ar to arī otrs zaudējums turnīrā – 72:47.

Sacensību noslēgumā pirms spēles par 3. vietu tika izdarīti secinājumi un nu jau ātrums bija Jūrmalas sabiedrotais. Ja spēles sākumā Tallinas ”Kalev” spēja turēt līdzi, tad turpinājumā izpaudās ievērojams jūrmalnieču pārsvars – galarezultāts 51:32. Turnīra simboliskajā pieciniekā treneru balsojumā tika iekļauta Jūrmalas Sporta skolas audzēkne Ieva Korzāne. Savukārt par komandas spēlētāju tika atzīta Anastasija Černova. Pusfinālu kārtā Maskavā Jūrmalas meitenes izcīnīja 3. vietu.

Kā regulārās sezonas sestā spēcīgākā komanda Jūrmala pārliecinoši kvalificējās finālturnīram, kurš no 1. – 3. martam risināsies Jūrmalā, kad tiks noskaidrotas starptautiskā turnīra ”Fēnikss Kauss” 2018. – 2019. gada sezonas uzvarētājas.

Jūrmalas komanda turnīrā startē ar Jūrmalas pašvaldības un SIA ”Jūrmalas mežaparki” atbalstu.

Previous ArticleNext Article