Janvāra beigās Polijas pilsētā Sokolow Podlaski tika aizvadītes Eiropas meiteņu basketbola līgas II posms. Jūrmalas Sporta skolas meitenēm šoreiz pretiniekos Baltkrievijas ”Tsmoki”, Slovākijas ”Young Angels”, Rīgas sporta skola ”TTP1”, Polijas komandas ”Unia Basket” un mājinieces ”Sokolow”.

Turnīra sākums jūrmalniecēm padevās ļoti labs. Ar disciplinētu un pacietīgu aizsardzību atklāšanas spēlē tika izrauta uzvara pret mājiniecēm ”Sokolow”. Organizētu basketbolu Jūrmalas meitenes turpināja rādīt arī otrajā spēlē pret Rīgas sporta skolu. Turklāt ļoti droši un rezultatīvi spēlēja visas spēlētājas, katra dodot nozīmīgu pienesumu komandas rezultātam. Uzvarot arī trešo spēli pret Polijas ”Unia Basket”, pirmo reizi Eiropas meiteņu basketbola līgas turnīru Jūrmala iesāka ar trim uzvarām, kas ļāva noprast, ka noslēgumā ir gaidāms labs rezultāts.

Ceturtajā spēlē pretiniekos ”Young Angels” basketbola akadēmija. Slovākijas jaunatnes līgas čempiones liekus komentārus neprasīja, tomēr Jūrmalai bija sagatavots ļoti labs spēles plāns. Sākumu meitenes iesāka droši, izvirzoties vadībā. Visu pirmo puslaiku rezultāts turējās līdzīgs un iespējas uzvarēt bija kā vienai tā otrai komandai. Bet vairākas paviršības un neizpildīti taktiskie uzdevumi trešajā periodā pretiniecēm ļāva iekrāt 15 punktu pārsvaru, kurš vēlāk kļuva tikai lielāks.

Vēl viena laba spēle solijās būt pret Baltkrievijas ”Tsmoki” meitenēm ar kurām vasaras sagatavošanās posmā jūrmalnieces piedalījās kopīgā nometnē. Pēc vasaras baltkrievietes bija iepazītas pietiekami labi un bija skaidrs, ka to rezervistes spēlēs daudz nepārliecinošāk. Atlika to tikai mēģināt izmantot laukumā. Diemžēl darbos tas neatspoguļojās un mēģinājumi izpalika. Kā būtu bijis, ja jūrmalnieces uzdrošinātos izmantot kaut vai daļu no saviem plusiem vairākās pozīcijās, to šoreiz neviens neuzzinās. Lai arī pēdējās divas spēles neizdevās, turnīra sākumā iekrātās uzvaras ierindoja Jūrmalu uzreiz aiz godalgoto trijnieka – 4. vietā. Ārvalstu treneru vērtējums noteica, ka turnīra labāko spēlētāju vidū tiek iekļautas Jūrmalas Sporta skolas audzēknes Elza Kasakovska un Ieva Korzāne.

Jāpiebilst, ka jau marta sākumā labākās jauno meiteņu basketbola komandas no Baltkrievijas, Čehijas, Polijas, Itālijas, Somijas un Ukrainas Eiropas meiteņu basketbola līgas sezonas noslēdzošā posma ietvaros tiks uzņemtas Jūrmalas pilsētā.

 

Previous ArticleNext Article