Decembra sākumā Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes atgriezās no Maskavas, kur veiksmīgi aizvadīja Krievijas atklātā basketbola čempionāta ”Fenikss Kauss” pusfinālā kārtu.

Turnīra atklāšanas spēle Jūrmalas meitenēm neizdevās kā iecerēts, jo pēc ļoti veiksmīgiem un rezultatīviem uzbrukumiem spēles sākumā, otrajā ceturdaļā tas apstājās. Septiņas minūtes negūstot nevienu grozu no spēles, pretinieces iekrāja 20 punktu pārsvaru. Spēles turpinājumā atspēlēties vairs neizdevās, līdz ar to zaudējums laukuma saimniecēm – Basketbola skolai ”Trinta”. Turpinājums gan bija daudz veiksmīgāks un otrajā spēlē tika izcīnīta uzvara pār ”Njevskaja” sporta skolu no Sanktpēterburgas.

“Trinta” (Krievija) & Jūrmala (Latvija)

Krievijas jauniešu basketbols ir specifisks ar ļoti fizisku un emocionālu spēli. Katra epizode ir kā divcīņa, kurā ļoti maz iejaucās tiesneši, tāpēc tas prasa no spēlētājām ne tikai fizisko spēku, bet arī ļoti lielu enerģiju, cīņassparu un psiholoģisko noturību, un uzvar tā komanda, kura spēj turēt šo līmeni visas spēles garumā. Sacensību otrajā dienā jūrmalniecēm tas izdevās abās spēlēs. Vispirms tika uzvarēta Piemaskavas 2. Sporta skola, un vēlāk pēcpusdienā arī Igaunijas ”Tallinas Kalev”, kurām pirms mēneša tika zaudēts Eiropas līgas posmā Minskā. Šoreiz mūsu meitenes bija gatavas grūtai, asai un nepiekāpīgai cīņai. Augsta pašatdeve tika noturēta visas spēles garumā un ar dažām viltībām aizsardzībā izcīnīts vēl viens panākums. Ļoti labu sniegumu gan šajās spēlē, gan pusfinālā kopumā demonstrēja jūrmalnieces Ieva Korzāne un Anastasija Černova, kuras saņēma organizatoru individuālās atdzinības un piemiņas balvas.

Krievijas čempionāta pusfinālā, izcīonot 3 uzvaras, Jūrmalas Sporta skolas meitenes ieguvušas tiesības pārstāvēt savu pilsētu 2018. pavasarī notiekošajā Finālturnīrā Sanktpēterburgā. Jūrmalas komandas startus starptautiskajās sacensībās atbalsta Jūrmalas pašvaldība, uzņēmumi ”Jūrmalas mežaparki” un ”ELMEKO”.

Previous ArticleNext Article