Pullman” Latvijas sieviešu basketbola līgas sezona ir pāri pusei un B grupā Jūrmala šobrīd ieņem 5. vietu ar 6 izcīnītajām uzvarām 11 aizvadītajās spēlēs. Final Four turnīram pavasarī kvalificēsies četras labākās vienības.

Janvāra mēnesī jūrmalnieces aizvadīja trīs spēles. Savā laukumā pret BS Rīga/Juniors, Jūrmala atradās vadībā gandrīz visu pirmo puslaiku, uz brīdi panākot arī divciparu pārsvaru. Jūrmalnieces pārķēra divreiz vairāk bumbu, taču zemā metienu precizitāte turēja abas komandas nelielā atstatumā. Anastasija Černova galotnē spēja iemestsešus punktus pēc kārtas, soda metienam pievienojot divpunktnieku un tālmetienu. Savukārt pretinieces starplaikā atbildēja ar vairākiem neprecīziem trīspunktu metieniem un jautājums par spēles galarezultātu bija atrisināts – Jūrmala svinēja grūtu uzvaru ar 59:48.

Divas nedēļas vēlāk, 28. janvāra vakarā Jūrmalā viesojās BK ”Kolibri”. Pirmais puslaiks kļuva par viešņulīderes benefici. Ieva Veinberga realizēja 7 no 9 metieniem un guva 17 punktus. Papildus tam pretinieču garās spēlētājas nokārtoja pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām. Jūrmalai, spēlējot bez vairākām pamata spēlētājām, pietrūka argumentu. Groza apakšā mājinieces saskārās ar fizisku un auguma pārspēku, savukārt Anastasija Černova bija vienīgā, kura spēja regulāri trāpīt no spēles. BK ”Kolibri” izbraukumā uzvarēja Jūrmalu ar 84:48.

Nākamajā mājas spēlē jūrmalnieces uzņēma turnīra līderes Rīgas Stradiņu Universitāti. RSU vienība pirmo reizi sezonā iemeta mazāk par 71 punktu un spēles gaitā nonāca iedzinējas lomā. Jūrmalnieces spēlēja agresīvi un izprovocēja 21 kļūdu, gandrīz sarūpējot vienu no lielākajiem pārsteigumiem sezonā. Viešņas trešajā ceturtdaļā spēja gūt tikai četrus punktus, kamēr Paula Pētersone Jūrmalas rindās viena pati sameta 12 punktus pēc kārtas. Pēc trim ceturtdaļām Jūrmalas komanda izrāvās vadībā – 38:35. Zanes Novikovas tālmetiens dubultoja mājinieču pārsvaru, taču pretinieces neļāva Jūrmalai to nostiprināt. RSU spēja apturēja Jūrmalas uzbrukumu, bet izskaņā nosargāja laimīgu uzvaru 53:48.

Starp abām mājas spēlēm Jūrmala izbraukumā Ogrē pārliecinoši apspēlēja ”Dimantu akadēmiju” ar rezultātu 80:53. Savukārt svētdien, 6.martā revanšējās arī Latvijas U-16 izlasei, uzrādot labas sekmes trīspunktu metienos. Jūrmalnieces realizēja 14 no 35 tālmetieniem, bet Paula Pētersone sasniedza Latvijas sieviešu basketbola līgas sezonas rekordu, realizējot 9 no 14 trīspunktu metieniem. Tas ļāva Jūrmalai ar rezultātu 74:53 izcīnīt 6. uzvaru virslīgā un sezonas vidusdaļā ieņemt piekto vietu turnīra tabulā.

Avots: sportacentrs.com (sagatavoja Māris Noviks)

Previous ArticleNext Article