Aizvadītajā nedēļā noslēdzās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2017. – 2018. gada sezona, kurā Jūrmalas Sporta skolas meitenes šogad startēja trijās dažādās vecuma grupās. Visas trīs komandas pēc regulārā turnīra spēja iekļūt labāko astotniekā un izcīnīja tiesības piedalīties finālturnīrā.

Aprīļa pēdējās dienās kā pirmās savu finālturnīru U-13 vecuma grupā izbaudīja 2005. gadā dzimušās un jaunākas meitenes. Turnīra ievadā pavisam maz pietrūka uzvarai pret kādu no spēcīgajām Rīgas sporta skolām, kas liedza iespēju pacīnīties par godalgām. Tomēr turpinājumā Jūrmalas meitenes prata izcīnīt 3 uzvaras, kas Latvijas čempionāta noslēgumā deva augsto 5. vietu.

Maija vidū vēju pilsētā Liepājā finālturnīrus aizvadīja U-14 un U-17 vecuma grupas meitenes. 2004. gadā dzimušajām jūrmalniecēm šis bija jau trešais gads Latvijas Jaunatnes čempionātā, kur iepriekšējos gados tika izcīnītas attiecīgi 6. un 8. vietas. Šī gada finālturnīrā Jūrmalas meitenes bija apņēmušās pakāpties augstāk. Tomēr turnīra ievadā līdzīgās un spriedzes pilnās spēlēs tika piedzīvoti trīs sāpīgi zaudējumi. Katrā no spēlēm uzvarētājas no zaudētājām šķīra ”sīkums” – viena precīzāka aizsardzības epizode, viens veiksmīgāks uzbrukums. Pēc neveiksmīgā turnīra sākuma jūrmalnieces prata saņemties un izcīnīt uzvaras gan ceturtajā, gan pēdējā, piektajā spēlē, kurā tika atspēlēta 19 punktu starpība. Līdz ar to arī U-14 vecuma grupā Jūrmala ierindojās 5. vietā.

Savukārt vecākajā grupā 2001. gadā dzimušās meitenes ceturdaļfinālā tikai spēlēs pēdējās sekundēs ar četru punktu starpību piekāpās Rīgas 3. Sporta skolai. Jāpiebilst, ka šajā vecumā Jūrmala spēlēja sešu meiteņu sastāvā, kuras kopīgiem spēkiem un ar lielu neatlaidību spēja finālturnīrā Liepājā trijās spēlēs izcīnīt vienu uzvaru, kas sezonas noslēguma deva augsto 6. vietu!

Previous ArticleNext Article