Aizvadītajā nedēļā Jūrmalas Sporta skolas meitenes noslēdza savu otro sezonu Krievijas atklātajā basketbola čempionātā ”Fēnikss Kauss”. Iekļūšana finālturnīrā starp 8 labākajām Krievijas komandām jau ir pietiekami nozīmīgs panākums, tomēr Jūrmalas meitenēm tas bija tikai starpposms.

Jau otro gadu spēlējot Krievijas kausa izcīņā, jūrmalnieces ir audzējušas raksturu, ieguvušas pieredzi un ļoti labi saprot, ka vieglu spēļu ”Fēnikss kausā” nav. Katra spēle ir asa un agresīva ar lielu spriedzi, vēl jo vairāk, ka Jūrmalas komandas uzvaras Krievijā neviens negaida. Uzvarot divās no trim apakšgru spēlēm pret Sanktpēterburgas ”Olimp” un Maskavas ”Mitishi” un, tikai spēles galotnē piekāpjoties Krievijas jaunatnes līgas čempionēm Kurskas ”Dinamo”, jūrmalnieces iekļuva pusfinālā.

Pusfinālā pretiniekos sieviešu basketbolā tradīcijām bagātais basketbola klubs ”Sparta & K” no Vidnoe. Pirmajā tikšanās reizē, divus mēnešus atpakaļ Maskavā tika piedzīvota pamatīga sakāve. Bet šoreiz jūrmalnieces bija kārtīgi noskaņojušās pacīnīties par vietu finālā. Pirmā un otrā ceturdaļas aizritēja ļoti līdzīgi, lielākoties nelielā vadībā esot Jūrmalai. Arī spēles turpinājumā neviena no komandā lielāku pārsvaru neierkrāja, uzvarētāju noskaidrošanu atstājot uz spēles beigām. Pēdējās četrās minūtēs drošāk spēlēja pretinieces un tā vien šķiet, ka Jūrmalas meitenes līdz galam nenoticēja uzvarai. ”Sparta & K” ar sešu punktu pārsvaru izcīnīja uzvaru un iekļuva lielajā finālā.

Spelē par bronzu pretinieces no Sanktpēterburgas – ”Nevskaja”. Arī šo spēli droši iesāka jūrmalnieces, sākumā iekrājot desmit punktu pārsvaru pārsvaru, bet tik pat ātri pretinieces atspēlējās. Pirmās trīs ceturdaļas ļoti līdzvētrtīga spēle un padoties nebija gatava neviena no komandām. Tomēr spēles pēdējās desmit minūtēs Jūrmalas meitenes parādīja raksturu, un kā komanda pašaizliedzīgi spēlējot aizsardzībā. Svarīgākajos brīžos padevās veiksmīgi uzbrukumi no tālmetienu līnijas, kas salauza pretinieču pretestību. Par spīti skaļajam vietējo līdzjutēju troksnim un lielajai spriedzei tika izcīnīta uzvara. Krievijas atklātajā basketbola čempionātā ”Fēnikss kauss” uzvarēja Kurskas ”Dinamo” un otrajā vietā ierindojās ”Sparta & K”, savukārt Jūrmalas komanda izcīnīja bronzas medaļas!

Par labāko aizsargu finālturnīrā tika atzīta jūrmalniece Paula Pētersone, kura sagādāja ne tikai milzu grūtības pretiniecēm aizsardzībā, bet arī ar ļoti augstu precizitāti uzbruka grozam visa turnīra laikā. Savukārt Anastasija Černova ieguva komandas labākās spēlētājas balvu.

Lai arī šis bija nozīmīgs turnīrs, tomēr vairāk tas kalpoja kā sagatavošanās posms sezona galvenajam startam – Latvijas Republikas finālspēlēm, kur Jūrmalas Sporta skolas meiteņu komandas ir pārstāvētas trijās dažādās vecuma grupās.

Previous ArticleNext Article