3. maijā Jūrmalā, sporta namā ”Taurenītis” noslēdzās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sezona U16 vecuma grupā meitenēm. Finālturnīrā piedalījās 8 spēcīgākās 1999. – 2000. gadā dzimušo meiteņu komandas no Jelgavas, Rīgas, Saldus, Ventspils, Liepājas, Daugavpils un Jūrmalas, kuras tika sadalītas ceturdaļfinala pāros ņemot vērā regulārās sezonas rezultātus.

Ceturdaļfinālā Jūrmalai pretī stājās Ventspils basketbolistes. Spēles sākums abām komandām izvērtās mazrezultatīvs un neliels pārsvars visu pirmo puslaiku piederēja ventspilniecēm. Atbildība un daudzie zālē sanākušie līdzjutēji spēles sākumā jūrmalniecēm sagādāja papildus nervozitāti, kas radīja grūtības realizēt brīvos metienus. Tomēr otrajā puslaikā meitenes atraisijās un skatītāju uzmundrinātas, uzsāka izrāvienu. Nikola Ozola ātrajos pretuzbrukumos, iemeta vairākus svarīgus pustālos metienus lēcienā, pirmo reizi izvirzot vadībā Jūrmalu. Ceturtās ceturdaļas sākumā ar drošām un pārliecinošām darbībām uzbrukumā Ieva Kokaine realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas, kas neradīja vairs šaubas par uzvarētāju 63 : 48. Jelgava, Daugavpils un BJSS Rīga / Rīdzene bija atlikušās trīs komandas, kuras kvalificējās pusfināliem un turpināja cīņas par Latvijas čempionāta medaļām.

Turnīra otrās dienas vakarā risinājās centrālā spēle – pusfināls starp Jelgavu un majiniecēm Jūrmalu. Sporta nama ”Taurenītis” tribīnes pārpildītas, sanākušie līdzjutēji ir spiesti stāvēt pat kājās, atmosfēra nokaitēta. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka šajā spēlē jūrmalnieces bez kārtīgas cīņas par katru laukuma centimetru pretiniecēm neko neatdos. Pirmajā ceturdaļā abas komandas punktus no spēles guva maz. Jelgavniecēm radās vairāk iespēju ar soda metieniem, kuras tos arī veiksmīgi realizēja un izvirzijās 10 punktu vadībā. Spēles turpinājumā risinājās pašaizliedzīga cīņa par katru bumbu, abu komandu spēlētājām regulāri atrodoties uz zāles grīdas. Tomēr, lai arī kā Jūrmalas meitenes centās, spēles beigu daļā izpaudās pretinieču auguma pārsvars. Pēdējā ceturdaļā jelgavnieces realizēja vairākus metienu no groza apakšas un izvirzijās drošā vadībā, izcīnot uzvaru – 55 : 31. Otrajā pusfināla pārī BJSS Rīga / Rīdzene uzvarēja Daugavpils meitenes, kuras līdz ar to par bronzas medaļām sacentās pret Jūrmalu.

Spēli par 3. vietu ļoti pārliecinoši iesāka daugavpilietes, otrās ceturdaļas sākumā sasniedzot jau 18 punktu pārsvaru. Šī bija sezonas pēdējā spēle un vairs nebija kam taupīties. To ļoti labi apzinājās arī Jūrmalas meitenes, kuras ar lielu enerģiju, cīņas sparu un pašaizliedzibu aizsardzībā sāka ķert rokā pretinieces. Ar Loras Briķes, Nikolas Ozolas un Amandas Švedenbergas veiksmīgām darbībām uzbrukumā, rezultāts tika samazināts uz pusi. Trešās ceturdaļas beigās, pēc Aleksas Purmales realizētā tālmetiena, jūrmalnieces pirmo reizi izvirzijās vadībā. Pēdējās 10 minūtes aizritēja līdzīgi un spēles beigu rezultāts uz tablo neizšķirts – 60 : 60. Seko 5 minūšu pagarinājums, kuru precīzak nospēlē daugavpilietes, izcīnot smagu uzvaru – 69 : 67. Jūrmalas meitenes, katrā spēlē cīnoties ar lepnumu par sevi, par saviem līdzjutējiem, par savu pilsētu, godam izcīnīja augsto 4. vietu Latvijas čempionātā.

Paldies Latvijas basketbola savienībai par iespēju sarīkot finālsacensības Jūrmalā. Liels paldies par finansiālo atbalstu Jūrmalas pilsētas domei. Paldies arī Jūrmalas Sporta skolai, Indrai Brinkmanei un Jūrmalas pilsētas sporta pārvaldei, uzņēmējiem Andrim un Mārtiņam Čudām (SIA ”Jūrmalas mežaparki”), Jānim Drullem (A/S ”Fēnikss”), Gundegai Lubganei (SIA ”Jūrmalas mediju grupa”), sākumskolas ”Taurenītis” direktorei Sarmītei Limbai un visam personālam, Artūram Igaveņam (”ASRT Media”), Uldim Reiteram un Raimondam Elbakjanam (”Ghetto TV”), Diānai Sergai (”Kurshi Hotel”) un sacensību galvenajam tiesnesim Pēterim Skrabim. Paldies visiem līdzjutējiem par atbalstu!

Jūrmalas komandā spēlēja: Laima Lapiņa (6), Elizabete Timšāne (31), Demija Druzika (8), Ieva Kokaine (7), Aleksa Purmale (4), Annija Skreija (22), Ieva Arāja (14), Nikola Ozola (9), Ilva Pļaviņa (15), Paula Poldsepa (21), Amanda Švedenberga (5), Ieva Tīmane (16), Lora Briķe (11).
Jūrmalas komandā spēlēja: Dženeta Aišpure (19), Ilva Pļaviņa (15), Paula Poldsepa (21), Amanda Švedenberga (5), Nikola Ozola (9), Aleksa Purmale (4), Lora Briķe (11), Laima Lapiņa (6), Annija Skreija (22), Ieva Kokaine (7), Elizabete Timšāne (31).
Previous ArticleNext Article