DSC_0104Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde ir valsts nozīmes sporta notikums, kurš notiek reizi divos gados un ir balstīts uz Olimpiskajiem pamatprincipiem. Šogad olimpiādes dalībniekus no 3. – 5. jūlijam uzņems Valmiera un Cēsis. Olimpiādes programmā kopumā iekļauti 27 sporta veidi, kuros sacentīsies 3064 sportsiti no 86 pilsētām un novadiem. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos.

30. un 31. maijā sporta namā ”Taurenītis” tika aizvadīta olimpiādes priekšsacīkšu kārta basketbolā jaunietēm. B apakšgrupā par trim ceļazīmēm savā starpā sacentās Jūrmala, Ventspils, Rīga un Ogres novads. Jūrmalnieces ar rezultātu 63:36 uzvarēja Ventspils meitenes un ar 84:26 Ogres novadu. Savukārt spēlē pret Rīgu tika jāatdzīsts pretinieču pārākums 44:73. Jūrmala kā otrā no savas apakšgrupas kvalificējās Latvijas Jaunatnes olimpiādei, līdz ar to ceturdaļfinālā tās pretiniece bija Liepāja.

Ceturdaļfināla spēli Cēsu sporta namā daudz pārliecinošāk un drošāk iesāka liepājnieces, izvirzoties 10 punktu vadībā. Otrajā puslaikā Jūrmalas meitenes nostabilizēja savu aizsardzību un ar lielāku pārliecību spēlēja uzbrukumā, kas ļāva lēnām pietuvoties rezultāta starpībā. Tomēr spēles laiks izrādijās par maz un bija jāsamierinās ar zaudējumu – 38:41. Spēlēs par 5. – 8. vietu Jūrmala spraigā, emocijām bagātā spēlē ar 55:48 uzvarēja Cēsu novada komandu un ar 67:38 vēlreiz apspēlēja ventspilnieces. Latvijas Jaunatnes olimpiādē Jūrmala izcīnīja 5. vietu.

Izmantotie resursi:
cesis.pilseta24.lv

Previous ArticleNext Article