Jūrmalas Sporta skolas U13 basketbolistes devušās uz Čehijas trešo lielāko pilsētu Ostravu, kur no 3. līdz 5. martam norisināsies Eiropas meiteņu basketbola līgas EGBL (European Girls Basketball League) sacensības.

Šajā gadā četrās dažādās vecuma grupās startē 72 meiteņu komandas no Baltkrievijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Luksembrugas, Polijas, Serbijas, Slovākijas, Somijas, Ukrainas, un Zviedrijas u.c. valstīm. Ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu prestižajās sacensībās jau piekto gadu piedalās arī Jūrmalas komandas, vairākkārt izcīnot godalgotas vietas.

Trijās sacensību dienās mūsu meitenēm pretī stāsies Polijas komandas ”Pomerania” un ”MUKS Unia Basket”, Krievijas ”Trinta”, Baltkrievijas ”Tsmoki”, Saldus un Ikšķiles komandas, kā arī mājinieces no Čehijas ”Ostrava”. Līdz šim Jūrmalas meitenēm uzvaru ir bijis mazāk nekā zaudējumu. Lai gan debijas spēlē tika izcīnīta uzvara pār Baltkrievijas meitenēm, turpinājums izvērtās daudz sarežģītāks. Vispirms sezonas pirmajā posmā Igaunijā tika piedzīvoti minimāli zaudējumi Polijas un Čehijas meiteņu komandām. Savukārt otrajā posmā Rīgā jūrmalnieces spēja izcīnīt vienu uzvaru. Šobrīd gan tas nemazina komandas apņēmību un mērķus, gan katrā no nākamajām spēlēm cīnīties par uzvarām, gan sezonas noslēgumā izcīnīt iespējami augstāku vietu.

Komandas treneris uzsver: “Dalība starptautiskās sacensībās ikvienai sportistei ir neatsverama pieredze gan basketbola laukumā, gan, kas ir ne mazāk svarīgi, arī sadzīvē. Spēles laukumā no meitenēm sagaidu daudz lielāku cīņassparu, pašatdevi un raksturu – visas komandas raksturu. Bet mans mērķis ir, lai Čehijā pēc katras spēles – un nav būtiski, vai spēle uzvarēta vai zaudēta – meitenes pamet laukumu ar augsti paceltu galvu, ar lepnumu un apziņu, ka spēlē tika atdoti visi spēki un emocijas!”

Avoti: Jūrmalas pašvaldības izdevums “Jūrmalas Avīze” (Nr. 04/124)

Previous ArticleNext Article