Ziemassvētku brīvlaikā Beļģijas pilsētā Kortreikā 10. reizi tiks organizēts starptautiskais jauniešu basketbola turnīrs „Coca Cola X-mas Tournament” uz kuru uzaicināta piedalīties ir arī Jūrmalas U17 meiteņu basketbola komanda.

Kortreika ir 80 km2 liela pilsēta Beļģijas ziemeļos, 90 km attālumā no galvaspilsētas Briseles un 25 km attālumā no kaimiņzemes Francijas pilsētas Lilles. Kortreiku apdzīvo aptuveni 75,000 iesdzīvotāju. Vēsturiski pilsētas ģeogrāfiskais novietojums bija stratēģiski svarīgs romu tautām, gan tāpēc, ka cauri pilsētai tek Leiles upe, gan tāpēc, ka tā savienoja vairākas romiešu apdzīvotas vietas. Mūsdienās pilsētā ir vairākas slimnīcas un koledžas, ir universitāte, un tā ir pirmā pilsēta Beļģijā, kurā tika izveidota gājēju iepirkšanās iela.

Kopš 2006. gada pilsētā tiek rīkots Ziemassvētku basketbola turnīrs jauniešiem. Ja sacensību pirmsākumos tika aicinātas piedalīties 20 zēnu komandas divās vecuma grupās, tad jau pagājušo gadu kopējais dalībnieku skaits bija 104 komandas. Pirms gada Jūrmalas meitenes savā vecuma grupā 16 komandu konkurencē ierindojās 5. vietā ceturdaļfināla spēlē atdzīstot Beļģijas jaunatnes izlases pārākumu. Arī šogad Jūrmala ir uzaicināta piedalīties šajā starptautiskajā basketbola forumā, kur dalībai jau ir pieteikušās 135 komandas no 19 dažādām valstīm, tostarp Anglijas, ASV, Beļģijas, Francijas, Čehijas, Nīderlandes, Izraēlas, Serbijas, Vācijas u.c. Jau 26. decembra rītā ar tiešo reisu no lidostas Rīga Jūrmala dosies uz Beļģiju, lai pārstāvētu pilsētas vārdu starptautiskajā arēnā.

Izmantotie resursi: www.x-mastournament.be
web

Previous ArticleNext Article