Ar Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības atbalstu 2023. – 2024. gada sezonā Jūrmalas basketbola komanda startēs Baltijas Sieviešu basketbola līgā un Latvijas Republikas čempionātā. Jauno sezonu jūrmalnieces uzsāks 14. oktobrī ar izbraukuma spēli Daugavpilī. Savukārt pirmo mājas spēli Jūrmala aizvadīs 3. novembrī, tiekoties ar Kauņas “Aistes”.

Tā pat kā iepriekšējās sezonas arī šogad komandas sastāvu galvenokārt veido esošās un bijušās Jūrmalas Sporta skolas audzēknes. Nonākšana Baltijas līgā nav utopija, bet loģisks daudzu gadu garumā, soli pa solim mērķtiecīga darba rezultāts. Līdz ar to dalība šajā čempionātā ir likumsakarīga – kā nākamais pakāpiens komandas tālākai attīstībai un meiteņu izaugsmei.

Pēdējos divos gados jūrmalnieces ir spējušas parādīt rezultātus gan Latvijas jaunatnes čempionātos, ieņemot godalgotās vietas, gan Latvijas Sieviešu basketbola līgā. Gandrīz desmit gadu garumā Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes regulāri ir pārstāvējušas dažādu vecumu Latvijas jaunatnes izlases Eiropas čempionātos.

Sezonas iesākumā galvenais izaicinājums noteikti būs neapjukt jaunajā vidē. Spēlēšana pret vairākām profesionālām komandām būs labs izaicinājums kā katrai spēlētājai individuāli, tā arī Jūrmalai kā komandai. Svarīgi ir paradīt neatlaidību, raksturu, cīņu un azartu katrā spēlē. Noteikti viens no sezonas mērķiem ir nodrošināt jaunākajām Sporta skolas basketbolistēm iespēju trenēties citā vidē un pārbaudīt savus spēkus augstākā līmenī.

Baltijas sieviešu basketbola līgā šosezon spēlēs 13 komandas. No Latvijas to pārstāvēs sešas – “TTT Rīga”, Rīgas Stradiņu Universitāte, “Liepāja”, Daugavpils Universitāte, Basketbola skola “Rīga”, “TTT / Juniores” kā arī “Jūrmala”. Savukārt no Lietuvas – Viļņas “Kibirkštis”, Klaipēdas “Neptūnas” un LCC Universitāte, Kauņas “Aistes”, “Šiauliai” un Paņevežu vienība. Diemžēl vienīgā Igaunijas komanda no Tallinas šosezon spēlēs otrajā līgā.

Sezonas atklāšanas spēli savā laukumā, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē “Jūrmala” aizvadīs 3.novembrī plkst. 14:00 pret Kauņas “Aistes” komandu. Spēles pārtraukumos būs konkursi, priekšnesumi un noteikti laba atmosfēra. Ieeja bez maksas.

Avots: jurmala.lv

Previous ArticleNext Article