Latvijas sieviešu basketbola līgā aizvadītajās divās nedēļās Jūrmala nospēlējusi trīs spēles, kurās tikusi pie divām uzvarām.

Svētdien, 7. martā pret Latvijas U16 izlasi līdz otrās ceturdaļas vidum iniciatīva bija jūrmalnieču rokās. Komandas kapteine Aleksa Purmale jau pirmajās 10 minūtēs sameta 12 punktus, kurai līdzi turēja Agnese Radziņa un Annija Skreija, un otrās ceturdaļas sākumā panāca divciparu pārsvaru. Tomēr pirmā puslaika beigās precīzo metienu skaits strauji kritās. Otrā puslaika sākumā pretinieces panāca 10 punktu pārsvaru. Bet Zane Novikova atbildēja ar diviem trīspunktu metieniem (44:40). Izšķirošās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs pretinieces veica vēl vienu izrāvienu, panākot jau 15 punktu pārsvaru. Jūrmalnieces vēlreiz atspēlējās, 37. minūtes sākumā samazinot starpību līdz pieciem punktiem – 68:63. Pēdējais vārds tomēr piederēja U16 izlasei un Jūrmala bija spiesta atdzīt pretinieču pārākumu ar 78:65.

Otro spēli Jūrmala izbraukumā aizvadīja pret Ogres meitenēm. Ogrēnietes, spēles sākumā palikušas bez spēles organizētājas, guva virsroku pirmajā puslaikā – 24:25. Turpinājumā jūrmalniecēm izdevās sakārtot savu aizsardzību, Annijai Skreijai un Elzai Kasakovskai pārtvert vairākas bumbas. Paula Pētersone atrada ritmu trīspunktu metienos – sešpadsmit gadus vecā aizsardze perimetrā izcēlās piecas reizes. Jūrmala izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 64:46.

Sestdien, 13. martā Jūrmala viesojās Ikšķilē, kur trešajā spēlē tikās ar “Dimantu akadēmiju”. Ikšķiles komanda spēles gaitā trīs reizes panāca divciparu pārsvaru un noturējās vadībā līdz 39. minūtei. Galotnē Jūrmalas neatlaidība piespieda mājinieces vairākas reizes kļūdīties un izmantot savas iespējas. Zane Novikova 39. minūtē izlīdzināja rezultātu un izvirzīja Jūrmalu vadībā. Saspēles vadītāja Elza Kasakovska guva 7 no pēdējiem 10 Jūrmalas punktiem un Jūrmala svinēja otro panākumu ar 54:51. Aleksa Purmale sakrāja iespaidīgu statistiku, iemetot 11 punktus, izcīnot 17 bumbas no kurām 8 uzbrukumā, atdodot 7 rezultatīvas piespēles un pārķerot 4 bumbas.

Nākamā spēle Jūrmalai savā laukumā pret Jelgavu. Visas Jūrmalas komandas mājas spēles tiks translētas tiešraidē YouTube kanālā JūrmalaLIVE. Latvijas sieviešu basketbola līgas čempionāts notiek bez skatītājiem, stingri ievērojot visus epidemioloģiskos nosacījumus.

Avots: sportacentrs.com (2021.03.13. / sagatavoja Māris Noviks)