Gadumijā Jūrmalas basketbolistes devās uz Beļģijas provinces pilsētu Kortreiku, kur risinājās 10. starptautiskais bērnu un jauniešu basketbola turnīrs ”Coca Cola X-mas Tournament”. Septiņās dažādās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm turnīra organizatori pulcēja vairāk nekā 130 dalībnieku komandas, starp kurām U17 vecuma grupā startēja arī Jūrmala.

Sacensību pirmajā spēlē Jūrmalai pretī stājās Beļģijas komanda ”Castors Braine”. Spēles sākumā uz jūrmalnieču rezultatīviem uzbrukumiem pretinieces spēja atbildēt līdzīgi un rezultāts bija līdzīgs. Turpinājumā, sadalot spēles laiku visām spēlētājām līdzīgi, izpaudās Jūrmalas pārsvars un spēle tika uzvarēta ar 68:39. Otrajā spēlē pretiniekos Izraēlas basketbola akadēmijas meitenes. Jau no paša spēles sākuma Jūrmala pārliecinoši kontrolēja gan notikumus laukumā, gan spēles rezultātu, izcīnot otro uzvaru ar 78:24, kas ļāva kvalificēties ceturdaļfinālam. Ceturdaļfinālā Jūrmalas pretinieces bija Beļģijas ”AWBB” komanda un spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvaru – 71:38.

Pusfinālā jau zināmās pretinieces ”VBL Topsportschool” komanda, kuras kodolu veido Beļģijas jaunatnes izlases spēlētājas. Tieši pirms gada ”VBL Topsportschool” aizšķērsoja Jūrmalai ceļu uz pusfinālu un arī oktobrī Eiropas meiteņu basketbola līgas ietvaros tika atdzīts sāncenšu pārākums. Šoreiz jūrmalnieces bija noskaņojušās cīnīties par uzvaru. Tomēr spēles sākumā netika izpildīts uzevums ātri atgriezties aizsardzībā, kā arī pamatsastāva spēlētājas ātri sapelnīja vairākas piezīmes. Tas ļāva beļģietēm gūt vieglus grozus un izvirzīties 10 punktu vadībā. Spēles turpinājumā Jūrmalas meitenes sakārtoja savu aizsardzību, drošāk uzbruka grozam un ceturtajā ceturdaļā panāca jau 7 punktu pārsvaru. Tomēr pēdējās 3 minūtes meistarīgāk nospēlēja pretinieces, kuras arī uzvarēja ar 49:43.

Turnīra pēdējā dienā spēle par trešo vietu un pretiniekus Beļģijas reģionu apvienotā komanda. Lai arī Jūrmala ātri izvirzijās vadībā, pretinieces spēja uzspiest savu agresīvo un mazliet netīro spēles stilu, kas radīja apjukumu. Beļģietes samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr Jūrmalas meitenes ar raksturu un lielu cīņassparu spēja vēlreiz lauzt spēles gaitu, uzvarot ar rezultātu 58:46, un izcīnīt 3. vietu turnīrā.120

Previous ArticleNext Article