Nedēļas nogalē Liepājā sākās Eiropas meiteņu basketbola līgas 2014. – 2015. gada  sezona U16 vecuma grupā, kurā startē arī Jūrmalas Sporta skolas komanda. Sezonas pirmajā posmā savā starpā sacentās spēcīgākās Latvijas, Dānijas, Polijas, Igaunijas un Zviedrijas komandas.

Sacensību pirmajā dienā Jūrmala ar rezultātu 64:53 uzvarēja „Marcus” komandu no Igaunijas un ar 64:16 apspēlēja Zviedrijas meitenes „Alvik Basket”. Otrajā dienā Jūrmalai pretī stājās Dānijas čempiones „Horsholm”. Pret ciešo pretinieču aizsardzību spēli veiksmīgāk iesāka jūrmalnieces, izvirzoties vadībā. Bet trešajā ceturdaļā, pieļaujot vairākas neapdomīgas kļūdas, kas ļāva dānietēm izvirzīties deviņu punktu vadībā, Jūrmalas meitenes vairs atspēlēt nespēja – 41:52. Vēlā vakara spēlē pretiniekos otra Dānijas komanda „Vaerlose”. Arī šī cīņa iesākās ļoti līdzvērtīgi, kur pārsvars vienai vai otrai komandai nebija lielāks par četriem punktiem. Spēles beigu daļā, ar veiksmīgām uzbrukuma epizodēm, Jūrmala iekrāja desmit punktu pārsvaru. Tomēr dānietes nepadevās, izlīdzināja spēles rezultātu un dramatiskā galotnē Jūrmalas meitenes bija spiestas samierināties ar zaudējumu – 51:53.

Turnīra pēdējā spēlē Jūrmala tikās ar „Rīdzenes” komandu. Jau no cīņas sākuma jūrmalnieces bija noskaņojušās nepiekāpties pretiniecēm nevienā spēles epizodē. Rezultātam mainoties līdzvērtīgi, pirmo puslaiku ar divu punktu pārsvaru pabeidza pretinieces. Arī spēles turpinājums no abu komandu puses bija azartisks un emocijām bagāts, kur dažu punktu pārsvaru saglabāja rīdzinieces. Diemžēl spēles pēdējā ceturdaļā Jūrmalai pietrūka spēka un bija jāatdzīst pretinieču pārākums – 33:45.

Atdzīstamu sniegumu turnīra laikā demonstrēja jūrmalniece Amanda Švedenberga, kura tika atdzīta par labāko komandas spēlētāju. Lai arī Eiropas meiteņu basketbola līgas pirmā posma piecās spēlēs tika izcīnītas divas uzvaras, Jūrmalas meitenes kārtējo reizi pierādīja, ka nevienā spēlē bez cīņas viņas nav gatavas piekāpsies nevienai komandai.

Previous ArticleNext Article