Gada nogalē, no 27. – 29. decembrim Beļģijas pilsētā Kortreikā, kas atrodas 90 km attālumā no galvaspilsētas Briseles, notika 9. starptautiskais basketbola turnīrs „Coca Cola X–mas Tournament 2014”. Sacensībās tika sapulcinātas 112 labākās bērnu un jauniešu komandas no Beļģijas, Francijas, Somijas, Dānijas, Čehijas, Serbijas, Izraēlas, Vācijas, Nīderlandes, Slovēnijas u.c. valstīm. Trīs dienu garumā uzvarētājas tika noskaidrotas arī U17 vecuma grupā meitenēm, kurā kā vienīgā dalībniece no Baltijas valstīm Jūrmalas pilsētas vārdu pārstāvēja Sporta skolas meiteņu basketbola komanda.

Turnīra pirmajā spēlē jūrmalniecēm pretī stājās meitenes no Izraēlas basketbola akadēmijas. Lai gan pirmais puslaiks bija līdzīgs, punktus pārmaiņus gūstot abām komandām, tomēr spēles otrajā daļā izpaudās pretinieču auguma pārsvars. Pacietīgi realizējot savas iespējas, Izraēlas komanda palielināja pārsvaru un uzvarēja spēli ar rezultātu 54 : 36. Otrajā spēlē pretiniekos Beļģijas komanda „Jeugd Gentson”. Šo spēli jūrmalnieces iesāka daudz apņēmīgāk un drošāk, jau pirmajā ceturdaļā iekrājot 9 punktu pārsvaru. Arī spēles turpinājumā pārsvars tikai pieauga un meitenes izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā 47 : 25, kas ļāva kvalificēties nākamajai kārtai.

Ceturdaļfinālā Jūrmalai priekšā nopietns pārbaudījums – turnīra galvenajā arēnā jāspēlē ar Beļģijas jaunatnes nacionālo izlasi. Spēles sākums pagalam neveiksmīgs un pirmais grozs tika gūts, kad pretinieces jau bija paspējušas iekrāt 10 punktu pārsvaru. Tomēr Jūrmalas meitenes nepadevās un otrajā ceturdaļā ar komandas kopējām pūlēm spēja izlīdzināt spēli, samazinot rezutāta tarpību līdz minimumam. Turpinājumā Beļģijas izlase vēlreiz izvirzijās 10 punktu vadībā, bet otreiz atspēlēties jūrmalnieces vairs nespēja, atdzīstot pretinieču pārākumu – 54 : 67. Vēlā vakara spēlē pretiniekos Francijas komanda „Oye Plage”. Agresīvs un daudziem noteikumu pārkapumiem bagāts spēles sākums, bet situāciju laukumā kontrolēja Jūrmala. Tomēr ļoti vājā aizsardzība trešajā ceturdaļā, kurā tika ielaisti 27 punkti, neļāva nosargāt uzvaru – 40 : 56.

Pēdējā šī gada spēlē pretiniekos Serbijas komanda „Belgrade ASS”. Jūrmalas meitenes spēli uzsāka ātri un pārliecinoši, ar agresīviem caurgājieniem un metieniem no distances, kas deva arī vajadzīgo rezultātu. Sākumā iegūto iniciatīvu un pārsvaru, otrajā puslaikā jūrmalnieces vairs neatdeva, izcīnot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 50 : 46. Atdzīstamu sniegumu visa turnīra garumā demonstrēja Aleksa Purmale, Ieva Kokaine un Nikola Ozola, saņemot organizātoru speciālbalvas. Startējot un spēlējot pret gadu vecākām pretiniecēm, Jūrmalas meitenes guva vērtīgu starptautisko spēļu pieredzi.

Paldies par iespēju piedalīties šāda līmeņa turnīrā Jūrmalas pilsētas domei, Jūrmalas Sporta skolai (direktorei Raisai Kraukstei), uzņēmumam „Jūrmalas Mežaparki” (Andrim un Mārtiņam Čudām).

DSC_0045
Jūrmalas komandā spēlēja: Ilva Pļaviņa (15), Paula Poldsepa (21), Dženeta Aišpure (19), Nikola Ozola (9), Lora Briķe (11), Ieva Kokaine (7), Laima Lapiņa (6), Annija Skreija (22), Elizabete Timšāne (31), Aleksa Purmale (4).

Previous ArticleNext Article