Jau trešo gadu Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes turpina dalību Krievijas atklātajā basketbola turnīrā ”Fēnikss Kauss”, spēlējot pret Baltkrievijas un Igaunijas klubiem kā arī Krievijas spēcīgākajām Sporta skolām. Turnīrs tiek organizēts trijās kārtās – apakšgrupu spēles, pusfinālu kārta un finālturnīrs. Grupu turnīru jūrmalnieces aizvadīja vienā no lielākajām Maskavas apgabala pilsētām – Mitiščos.

Sezonas ievadā Jūrmala aizvadītajās piecās spēlēs izcīnīja divas uzvaras – pār Krievijas sporta skolām ”Šeksna” un ”Kirovskaya” no Sanktpēterburgas. Lai gan pirmajā spēlē uzvara nāca vieglāk nekā ieraksts, par otro bija nopietni jāpacīnās. Kā ierasts Krievijas jaunatnes basketbolā, neviena komanda neko bez nopietnas cīņas neatdod un katrā epizodē ir jāpierāda sevi.

Pirmais zaudējums tika piedzīvots pret Tallinas ”Kalev”, kad ar neizteiksmīgu un pasīvu komandas spēli pretiniecēm tika ļauts atraisīties un spēlēt brīvi, bez saspringuma. Kā rezultātā iegūtā pārliecība spēles pēdējās sekundēs ļāva igaunietēm izraut uzvaru ar sev vēlamo 2 punktu pārsvaru. Savukārt sāpīgākais turnīra zaudējums tika piedzīvots pusfinālā. Spraigā spēlē komandām nepietika ar četriem periodiem, lai noskaidrotu uzvarētājas. Un tikai spēles pagarinājumā jūrmalnieces bija spiestas piekāpties sporta skolai ”Ivanova” no Krievijas. Apakšgrupu turnīra spēlēs Jūrmala ierindojās 4. vietā ar ko bija pietiekami, lai kvalificētos pusfināla kārtai.

Demonstrējot stabilu sniegumu visās piecās spēlēs, par labāko aizsargu turnīrā tika atdzīta Jūrmalas Sporta skolas audzēkne Ieva Korzāne. Bet par komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Paula Pētersone.

Fēnikss Kausa” pusfinālu kārtas spēles tiks aizvadītas janvāra sākumā Baltkrievijas pilsētā Gomeļā un Krievijā galvaspilsētā Maskavā. Starp 16 pusfinālistu komandām tiks noskaidrotas astoņas spēcīgākās, kuras kvalificēsies superfinālam. Marta sākumā tieši Jūrmalā norisināsies starptautiskā turnīra ”Fēnikss Kauss” superfināls, kurā tiks noskaidrotas 2018. – 2019. gada sezonas uzvarētāju komandas.

Jūrmalas komanda turnīrā startē ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu, kā arī privāto uzņēmēju SIA ”ELMEKO” un SIA ”Jūrmalas mežaparki” atbalstu.

 

Previous ArticleNext Article