Sākoties rudens brīvlaikam, Jūrmalas Sporta skolas jaunās basketbolsites devās uz Sanktpēterburgu, kur piedalījās Krievijas atklātajā basketbola turnīrā meitenēm ”Fēnikss kauss”. Dalībnieku vidū bija pilsētas un tuvāko rajonu sporta skolu komandas, un neskatoties uz to, ka pretinieces bija gadu vecākas, Jūrmalas komanda piecās spēles prata izcīnīt divas uzvaras.

Turnīru jūrmalnieces iesāka nervozi un nedroši, galvenokārt vērojot pretinieču augumus un mēģinot pielāgoties gan krievijas meiteņu agresīvajam basketbolam, gan tiesāšanas stilam. Pirmajā spēlē tika atdzīts pagājušā gada Sanktpēterburgas apriņķa spēcīgākās komandas ”Kupchinsky Olimp” pārākums – 78:39. Turpinājumā mūsu meitenes adaptējās, spēleja daudz drošāk un enerģiskāk, izcīnot arī pirmo uzvaru pār sporta skolas ”Kupchinsky Olimp” savas vecuma grupas komandu – 45:36.

Sacensību nākamajā dienā Jūrmalas meitenes atkal vairāk skatijās uz pretiniecēm nekā koncentrējās saviem uzdevumiem. Bērnu jaunatnes sporta skola ”Nevskaya” pirmo puslaiku noslēdza ar sev drošu 16 punktu pārsvaru. Bet spēles trešajā ceturdaļā ar raksturu un ar milzīgu cīņassparu tika panākts izlīdzinājums. Neskatoties uz pretinieču auguma pārsvaru jūrmalnieces vairs nebija gatavas neko tā pat vien atdot un spēle ritēja punkts punktā. Pie neizšķirta rezultāta, savā pēdējā aizsardzībā jūrmalniecēm izdevās pārtvert bumbu. Bet pēc rupjas tiesnešu kļūdas tā atkal pienācās Krievijas meitenem, kuras dažas simdaļas līdz spēles biegām ieguva divu punktu pārsvaru. Tomēr pēdējais vārds bija mūsu meitenēm. Līdz ar beigu signālu tika realizēts tālmetiens un izcīnīta neticama uzvara – 59:58!

Turpinājumā tika atdzīts spēcīgās un individuāli ļoti labi sagatavotās sporta skolas ”Ramenskoe” pārsvars, kurai Jūrmala neatrada nekādus pretargumentus – 28:72. Kā arī neveiksmīgais spēles sākums ar daudziem brīviem, bet neprecīziem metieniem, un nepietiekamās enerģijas un pašatdeves laukumā tika atdzīts vietējās sporta skolas ”Kirovskaya” pārākums – 42:50. Krievijas atklātā turnīra labākās uzbrucējas balvu saņēma Jūrmalas Sporta skolas audzēkne Anastasija Černova. Savukārt par labāko spēlētāju Jūrmalas komandā tika atzīta Žozefīne Sīpoliņa.

Komandas starturs starptautiskajās sacensībās atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, uzņēmums ”Jūrmalasmežaparki” (Andris un Mārtiņš Čudas), ”ELMEKO” (Jēkabs Kamparzāle).

Previous ArticleNext Article