Ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu 2019.–2020. gada sezonā Baltijas Sieviešu basketbola līgā un Latvijas sieviešu basketbola čempionātā startēs Jūrmalas komanda. Jūrmalas pirmā mājas spēle plānota 23. oktobrī plkst. 19.00 Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē. 

Jūrmalas sieviešu basketbola komandas sastāvu veido gados jaunās meitenes (galvenokārt 2001.–2003. dzimšanas gads) no Jūrmalas Sporta skolas un Rīgas 3. bērnu jaunatnes sporta skolas (Rīgas 3. BJSS). Tā kā sastāvs ir jauns, komandas spēle balstīsies uz ātru, dinamisku basketbolu ar nepiekāpīgu un agresīvu aizsardzību. Radīt vidi, kurā būtu iespējas augt un attīstīties – šajā sezonā komandas primārais mērķis ir nodrošināt jaunajām basketbolistēm kvalitatīvus un pilnvērtīgus treniņu apstākļus.

”Ideja par komandas izveidošanu bija jau sen. Jūrmalā pēdējos gados ir izaugušas vairākas  konkurētspējīgas jaunās basketbolistes. Pēdējos divos gados jaunās jūrmalnieces ir spējušas parādīt augstvērtīgus rezultātus gan Latvijas jaunatnes čempionātos, gan starptautiskās sacensībās Krievijā un citur Eiropā. Tāpat Jūrmalas Sporta skolas audzēknes regulāri pārstāv Latvijas jaunatnes izlases Eiropas un Pasaules čempionātos. Līdz ar to dalība pieaugušo čempionātā ir likumsakarīgs solis tālākai meiteņu attīstībai un izaugsmei,” stāsta komandas treneris Andris Steļmahs. “Jūrmalas komandai ir izveidojies veiksmīgs kontakts un sadarbība ar Rīgas 3. BJSS. Šajā skolā aug talantīgas un labas jaunās basketbolistes. Tāpēc man ir liels prieks, ka ir izdevies atrast kolēģus ar kopīgu spēles izpratni un filozofiju par to, kā būtu jāveic darbs ar jaunajām basketbolistēm,” uzver treneris.

Baltijas līgas nacionālajā divīzijā šosezon spēlēs septiņas komandas – “Jūrmala”, “Daugavpils Universitāte”, “Saldus”, “TTT/Juniores”, “Jelgava”, “BJBS Rīga” un igauņu vienība ”G4S Noorteliiga”.

Avots: jurmala.lv (2019.10.08.)

Previous ArticleNext Article