VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde

No 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā norisināsies VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kas pulcēs ap 3000 jauno sportistu. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos. Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas ar mērķi noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus.

Jūnija sākumā simbolisko ceļu no Ventspils uz Jelgavu sāka Olimpiskā lāpa, kas tika aizdegta Ventspilī, kur 2004. gadā notika 1. Latvijas vasaras Olimpiāde. Un šī lāpa 5. Jūlija vakarā sasniegs Zemgales Olimpiskā centra stadionu. Lielākais Olimpiādes pasākums būs atklāšanas ceremonija, kas varētu pulcēt ap 2500 dalībnieku.

Starp 15 meiteņu 3×3 basketbola komandām būs arī Jūrmala, kuru pārstāvēs Elza Kasakovska, Anastasija Černova, Paula Purmale un Paula Pētersone (2004. dzimšanas gads). Pirmajā spēļu kārtā jūrmalnieces sacentīsies ar Jelgavas, Saldus, Ventspils, Rēzeknes, Valmieras, Daugavpils, Rojas komandām.

Avots: olimpiade.lv